Diakoniatyötä
1.9. 2010 alkaen Muurlan alueen diakoniatyöntekijänä aloittaa diakoni Niina Jyllilä Virva Haikosen siirtyessä Suomusjärven alueelle.
Muurlan alueen diakoniatyöntekijään voit ottaa yhteyttä, kun tarvitset kuuntelijaa tai tukea elämän erilaisten vaikeuksien keskellä (yksinäisyydessä, taloudellisissa vaikeuksissa, surun tai sairauden kohdatessa tms. tilanteissa). Tapaamisaika voidaan sopia diakoniatoimistoon seurakuntatalolle tai tarvittaessa diakoniatyöntekijä tulee kotikäynnille.
Niina Jyllilä, diakoni 041-442 4747 (1.9. 2010 alkaen).
DIAKONIATYÖTÄ SYYSKAUDELLA 2010:
VARTTUNEEN VÄEN ILTAPÄIVÄKERHO
kokoontuu seurakuntakodissa seuraavina keskiviikko-päivinä klo 13.00-14.30:
* 8.9.
* 6.10.
*
*
Kerhossa voit tavata ikätovereitasi, virkistyä kahvikupposesta, hiljentymisestä Sanan ääressä, yhdessä laulamisesta ym. mukavasta ohjelmasta. Seurakunnan työntekijöistä vuorollaan mukana diakoniatyöntekijä, kanttori ja pappi.
NAISTENPIIRI
kokoontuu seuraavina keskiviikkopäivinä klo 13:
* 22.9.
* 20.10.
*
*
Naistenpiiri on hengellinen keskustelupiiri, jonne ovat tervetulleita kaikenikäiset naiset.
KÄSITYÖPIIRI
kokoontuu seurakuntakodissa seuraavina torstai-päivinä klo 13:
* 23.9.
* 7.10.
* 21.10
*
Piiri on tarkoitettu kaikille niille, joita kiinnostaa käsitöiden tekeminen mukavassa seurassa! Seurakunta tarjoaa langat ja pullakahvit.
OMAISHOITAJIEN TAPAAMISET
* to 25.11. klo 13-14.30 Muurlan seurakuntakodissa
KAJALAPIIRI
Kajalakodissa Perttelissä ti 12.10. klo 13.30-14. Mukana diakoniatyöntekijä Muurlasta.
Kerhotiedot täydentyvät syksyn edetessä!
Tiedustelut Niina Jyllilä p. 041-442 4747 (1.9. 2010 alkaen).