Johto- ja neuvottelukunnat
Tekstikoko: -2 -1 0 +1 +2 +3
Etusivulle | Sivukartta ja haku | Muuta tekstikokoa

Johto- ja neuvottelukunnat 2019–2022

Vuoden 2019 alusta Salon seurakunnassa on
seuraavat johto- ja neuvottelukunnat:

  • Julistuksen johtokunta
  • Kasvatuksen johtokunta
  • Kiinteistö- ja hautaustoimen johtokunta
  • Kristillisen palvelun ja maahanmuuttajatyön johtokunta
  • Aluetyön neuvottelukunta
  • Erityistyöalojen neuvottelukunta

 

JULISTUKSEN JOHTOKUNTA

Marjaana Mänkäri, pj. (varajäsen Johanna Riski)

Jukka Aalto (Matti Lähdekorpi)
Maarit Haapanen (Mikko Breilin)
Kristiina Holmberg (Anja Haataja)
Kari Kiertonen (Jouko Marjalaakso)
Marjo Kunnia (Ulla Topi)
Hannu Lindström (Anders Björkqvist)
Pirkko Lönnqvist (Päivi Viisainen)
Sari Marttinen (Taina Kirves-Järvinen)
Marko Mäkinen (Timo Lindstedt)
Jukka Nieminen (Hannu Klaavu)
Elina Seitz (Mari Rannikko)
Tero Vaarna (Yrjö Rossi)

Kirkkoneuvoston edustaja:
Jorma Peltonen

 

KASVATUKSEN JOHTOKUNTA

Ari-Pekka Luoma, pj. (varajäsen Hannu Pölönen)

Erja Alander (Päivi Viisainen)
Mika Haarala (Arttu Hietanen)
Anneli Jalonen (Anne Malm)
Lasse Kara (Jouko Siivo)
Arttu Karhulahti (Lauri Havia)
Anu Kontio (Marja Johansson)
Maija Kymäläinen (Mari Rannikko)
Sirpa Lehtonen (Ulla Topi)
Pekka Mäenpää (Yrjö Rossi)
Nuutti Raassina (Timo Lindstedt)
Marja-Leena Ruostesaari (Leena Olsbo)
Hilkka Virtanen (Iiris Määttänen)

Kirkkoneuvoston edustaja:
Karoliina Kankaanpää

 

KIINTEISTÖ- JA HAUTAUSTOIMEN JOHTOKUNTA
 
Jouko Marjalaakso, pj. (varajäsen Rauno Lahti)

Marjatta Hyttinen (Anne Järvinen)
Jari Laiho (Ismo Saari)
Juha Laurila (Annikka Viitaniemi)
Matti Lähdekorpi (Tuomas Liimatainen)
Marja-Liisa Mikola (Hanna Yli-Liipola)
Marja-Liisa Nore (Merja Sumari)
Satu Syrjälä (Matti Nieminen)
Timo Tammi (Asmo Ojanperä)
Antti Vierjoki (Hannu Lindström)

Läsnäolo- ja puheoikeus kirkkoneuvoston
varapuheenjohtajalla Jouko Siivolla.

 

KRISTILLISEN PALVELUN JA
MAAHANMUUTTAJATYÖN JOHTOKUNTA


Irma Iho, pj. (varajäsen Anita Sjöholm-Nikkanen)

Anders Björkqvist (Antti Vierjoki)
Kimmo Eklund (Jouko Mäenpää)
Esko Haapaniemi (Marko Mäkinen)
Seppo Heikkinen (Eino Leppänen)
Taina Kirves-Järvinen (Päivi Vigg)
Joveini Manninen (Hanna Yli-Liipola)
Kirsti Pohjola (Marianna Haavisto)
Pirkko Rannikko (Sanna Saarinen)
Oskari Savela (Tuomas Liimatainen)
Riitta Sillankorva (Taru Koskinen)
Lise-Lotte Uusitalo (Helena Orailo)
Kalle Varvikko (Jorma Peltonen)

Kirkkoneuvoston edustaja:
Marika Hietanen

 

ALUETYÖN NEUVOTTELUKUNTA

Aluetyön neuvottelukunnan muodostavat alueneuvostojen puheenjohtajat ja varajäseninä toimivat alueneuvostojen varapuheenjohtajat.

Kirkkoneuvoston edustaja:
Simo Vesa

 

ERITYISTYÖALOJEN NEUVOTTELUKUNTA

Helena Knaapinen, pj. (varajäsen Joveini Manninen)

Siv Ilola (Sirpa Lehtonen)
Anne Järvinen (Marju Vidberg)
Tapani Kaitala (Kimmo Tuominen)
Anne Keski-Mattinen (Miia Järvi)
Päivi Laine (Tuula Lindgren)
Markku Lang (Anders Björkqvist)
Eino Leppänen (Jukka Nieminen)
Timo Lindstedt (Arttu Karhulahti)
Reijo Niemi (Hannu Pölönen)
Eija Panttila (Marja-Liisa Nore)
Miika Vataja (Kari Nikkinen)

Kirkkoneuvoston edustaja:
Iiris Määttänen