Alueneuvostot

Halikon alueneuvosto

Jäsenet:
Anne Järvinen
Karoliina Kankaanpää
Jari Laiho
Tarja Lehtovirta
Marjaana Mänkäri
Reijo Niemi
Markku Oksanen
Jorma Peltonen
Johanna Riski
Saila Rouhiainen
Satu Syrjälä

Varajäsenet:
Virpi Lasorla
Mika Haarala
Mika Nummila
Pirkko Rannikko
Ritva Sorvari

Kirkkoneuvoston edustaja: 
Hannu Pölönen

Kiikalan alueneuvosto

Jäsenet:
Irja Alander
Maija Kalevo
Pertti Lehtinen
Jouko Marjalaakso
Marja-Liisa Mikola
Jukka Männistö
Jukka Nieminen
Pertti Nummi
Riitta Sillankorva
Sari Urmas
Heli Urmas-Veikkolin

Varajäsenet:
Jari Erikäinen
Leena Launiainen
Lasse Lehtinen

Kirkkoneuvoston edustaja:
Iiris Määttänen

Kiskon alueneuvosto

Jäsenet:
Kristiina Kymäläinen
Kirsi Mäkinen
Ilpo Rantanen
Annikka Viitaniemi

Varajäsen:
Reija Rantanen

Kirkkoneuvoston edustaja:
Marjatta Hyttinen

Kuusjoen alueneuvosto

Jäsenet:
Anja Haataja
Seppo Heikkinen
Anna Kesäniemi
Kari Kiertonen
Marjo Kunnia
Sinikka Nikander
Arja Ruokonen
Katariina Tuovinen
Juha Vähä-Heikkilä

Varajäsenet:
Paula Heinonen
Hannu Lindström
Kari Tuominen

Kirkkoneuvoston edustaja:
Simo Vesa

Marttilan & Kosken alueneuvosto

Jäsenet:
Outi Hacklin
Pirjo Harstinen (KN)
Marja Jalli
Liisa Kaskinen
Maarit Kraappa
Anssi Leppänen
Virve Leppänen
Suvi Lintunen
Sampsa Mäkinen
Essi Pietilä

Varajäsenet:
Eija Elmgren
Heikki Harstinen
Risto Hämäläinen
Anne Valta

Muurlan alueneuvosto

Jäsenet:
Jarmo Halkilahti
Sirpa Heinonen
Kyllikki Helminen
Tiitu Leppänen
Merja Leppävirta
Aulikki Randelin
Ismo Saari
Hanna Yli-Liipola

Varajäsenet:
Jukka Niemi
Taina Wallius

Kirkkoneuvoston edustaja:
Riitta Helenius

Perniön alueneuvosto

Jäsenet:
Maisa Kaitila
Helena Knaapinen
Seppo Knuutila
Päivi Laine
Erkki Laurila
Pirjo Parviainen
Iiro Pouke
Tuija Skarp
Sanna Tähtinen
Miika Vataja
Päivi Vigg

Varajäsenet:
Paula Laine
Tapio Nurmi
Ulla Peijonen
Jaana Uusitalo
Timo Lindstedt

Kirkkoneuvoston edustaja:
Jaana Uusitalo

Perttelin alueneuvosto

Jäsenet:
Anneli Jalonen
Anu Kontio
Hilkka Laakso
Harri Lehtonen
Minna Mäkinen
Sirpa Päärni
Seija-Sisko Siivo
Antti Vierjoki
Mirja Yli-Jama

Varajäsenet:
Asmo Ojanperä
Marjo Salko

Kirkkoneuvoston edustaja:
Martti Mäkitalo

Salo-Uskelan alueneuvosto

Jäsenet:
Kaarina Helenius
Riitta Helenius
Marika Hietanen
Kirsi-Maria Jokinen
Taina Kirves-Järvinen
Reetta Laaksonen
Eija Panttila
Tiina Pelli
Marja-Leena Ruostesaari
Elina Seitz
Merja Viitanen

Varajäsenet:
Maarit Haapanen
Pekka Mäenpää
Marja-Liisa Nore
Anniina Orrenmaa
Jarmo Rusi
Heikki Rämö
Sanna Saarinen

Kirkkoneuvoston edustaja:
Kalle Mikkola

Suomusjärven alueneuvosto

Jäsenet:
Anu Kankaanpää
Riitta Laine
Mari-Anne Mielikäinen
Iiris Määttänen (KN)
Mauri Sinnelä
Leena Soininen
Sinikka Suominen
Pentti Terho

Varajäsenet:
Tuula Jokela
Juha Mielikäinen

Särkisalon alueneuvosto

Jäsenet:
Pekka Ahlqvist
Maija Butters
Lotta Lausti
Karin Lindeman
Mirja Meriluoto
Marja Räty
Juho Vainio

Varajäsenet:
Teija Troberg-Lilja
Ulla Vuorijoki

Kirkkoneuvoston edustaja:
Päivi Vigg
 

(Alueneuvostoilla ei ole henkilökohtaisia varajäseniä, vaan heidät kutsutaan kokouksiin kiertävässä aakkosjärjestyksessä.)

 

Alueneuvoston johtosääntö